PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Olimpiada
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc

 Inne wydarzenia
 Absolwenci

 Karta zgłoszenia

 Archiwum

 

 

KARNAWAŁ 2013

24 stycznia 2013 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance wzięły udział w balu karnawałowym. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, batmani, kowboje, piraci, biedronki i inni. Ten dzień był długo wyczekiwany przez dzieci, a kiedy nastał przedszkolaki fantastycznie się bawiły. Skoczna muzyka zachęcała do tańca, a wspólne zabawy i gry sprawiły dzieciom wiele radości i pozostawiły w ich pamięci niesamowite wrażenia.

tekst opracowała Monika Janicka

album fotografii
foto: Marta Grabowska

 

KARNAWAŁ 2012

Pierwszego lutego w przedszkolu odbył się "Bal karnawałowy" zorganizowany przez profesjonalną animatorkę. W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej w szkole podstawowej, w godzinach dopołudniowych, bawiły się dzieci z przedszkola. Dzieci stawiły się w komplecie i do tego fantastycznie przebrane. Obie grupy świetnie bawiły się przy rytmach wesołej muzyki przeplatanej zabawami oraz konkursami. Oczywiście nie zabrakło wspólnego poczęstunku. Dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach.

tekst opracowała Monika Janicka

album fotografii


 

KARNAWAŁ 2011

Dnia 14 II 2011 r. w sali gimnastycznej w szkole odbył się bal karnawałowy  przedszkolaków z Olszanki i Krzyżowic. Wszystkie dzieci wyglądały przepięknie. Na balu nie zabrakło księżniczek, pszczółek, wróżek, żołnierzy, piratów i wielu innych postaci, w które dzieci się wczuwały. W przerwie  po zmaganiach tanecznych na dzieci czekało pyszne ciasto i sok. Podczas balu odbyła się sesja fotograficzna, na której fotograf wykonywał dzieciom zdjęcia. Oprócz świetnej muzyki były również atrakcyjne zabawy, podczas których wszyscy fantastycznie się bawili. To był naprawdę udany bal.

autor tekstu: Anna Adamowicz

fotografie

KARNAWAŁ 201

 

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.

 

Tradycyjnie, jak co roku, w Publicznym Przedszkolu w Olszance,

dnia 19 stycznia 2010 roku odbył się bal karnawałowy. Tegoroczny bal rozpoczęliśmy punktualnie o 10.00, kiedy to na salę przedszkolną, wielkimi krokami z ogromnymi butami i czerwonym nosem, wszedł PAN KLAUN, który został przywitany z wielkim entuzjazmem przez grono fantastycznych postaci, wyrwanych z tysiąca bajek, czyli naszych przeuroczych przedszkolaczków, którzy na chwil kilka stali się kimś zupełnie innym. W kolorowych strojach, przy muzyce, konkursach i tańcach, przy pysznym poczęstunku i w super nastrojach wszyscy bawiliśmy się całe przedpołudnie. W trakcie balu były również wykonywane profesjonalne zdjęcia, które będą wspaniałą pamiątką na długie lata.

Fotki

 

KARNAWAŁ 2008

 

Bal poprzedziła sesja fotograficzna, na której wszyscy wypadli znakomicie z pełnym profesjonalizmem nasze przedszkolaki w przepięknych przebraniach pozowały do zdjęć pamiątkowych. Tuż po jej zakończeniu przybyli do nas dwaj klauni Miko i Koko, i to właśnie oni przy dźwiękach piosenki "Jedzie pociąg z daleka" zaprosili nas w podróż po zabawnej krainie.  

Taneczne wężyki, skoki i obroty, przy fantastycznej oprawie muzycznej, rozbawiły wszystkich przedszkolaków. Po tak wyczerpujących atrakcjach nasi milusińscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, na którym jak przystało na tłusty czwartek nie zabrakło przepysznych pączków i ciasteczek. Kiedy wszyscy zregenerowali siły, Miko i Koko  zaprezentowali przedszkolakom spektakl pełen magii i czarów. Pokazowi magicznych sztuczek towarzyszył śmiech, ciekawość, zaskoczenie i gromkie brawa. Dzieci z zachwytem przyglądały się niecodziennym zjawiskom.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, także i nasz wspaniały bal karnawałowy dobiegł końca, wszyscy grzecznie pożegnaliśmy naszych zabawnych klaunów i wróciliśmy do rzeczywistości, ale na pewno tegoroczny bal karnawałowy na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

 

                                                                                     Autor tekstu: Joanna Miszewska